
Otázky. Dostáváme celou řadu otázek. Je super se ptát, ale lepší je znát odpověď. Na mnohé dotazy nevím, co říct. Možná jenom zatím.
Dotazy a mnohé společenské úkazy:
A proč to vlastně někam jedete? "Abychom poznali další světadíl."
Na kdy máte koupený letenky? "13. září."
A není to pátek? "(To bych neletěla.) Ne, ale bylo to nejlevnější."
Odkud a kam a letíte? "Z Vídně do Hanoje."
Kde to proboha je? "V Rakousku! A v Jihovýchodní Asii. Vietnam."
Na jak dlouho jedete? "14 dní/zhruba půl roku/až nám dojdou peníze. A pokud nám na cestách bude líbit, zkusíme work and travel."
Jaký tam bude časový posun? "Plus pět hodin."
A jaký tam mají náboženství? "Budhismus, taoismus, hinduismus, křesťanství a islám trošku. Různý. Přesně to ví google."
Jaký tam bude počasí? "(Já si naivně myslím, že krásný.) Různý."
Proč radši nezůstanete doma? "A proč bychom měli? (Proč ne/litujem toho, že jsme ne/zůstali doma, se podle mě dozvíte v některém z dalších článků.")
A to si myslíte, že někde ve světě je to lepší? (Zajímalo by mě, zda je to vlastně otázka) "A ne?"
Nebojíš se? "Trochu. (Naštěstí mě děsí jenom malárie a malajský medvěd a velká čtyřka.)"
Jak to tam spolu vydržíte? "Tak jako tady v ČR. Tovížejo a uvidíme."
Jak se tam budete přepravovat? "Všelijak. Létáním nad zemí. Pěšky po zemi. Taky asi na kole, vlakem, busem, autem a lodí."
Budete tam jíst psy? "(Co je to zase za otázku?) Když bude hlad? Spíš ne."
A to jako budeš mít všechno v jednom batohu? "Myslíš, že by byl kufr na kolečkách lepší?"
Nebude to těžký? "Asi bude. Chci se vejít kolem deseti kilo. Míša o něco víc. Jo aha, otázka na pocity. Asi taky."
Budete se očkovat? "Ano. Už máme očkování za sebou. Žloutenky, břišní tyfus, vzteklina a covid"
To všechny věci prodáte? "Moc se to nepodařilo. Zůstal nám na krku oranžový gauč. (Najde se zájemce?)"
Kde teď bydlíte? "Marťa na cestách. A spolu zatím v Letohradě."
To nebudete pracovat? "NE-E. Konečně! (Jako je normální pracovat, tak je normální i nepracovat.)"
Máte místa co chcete navštívit? "Máme. Pár jo, ale zatím tomu necháváme volný průběh. (O tom zase příště)."
Jaký země chcete vidět? "Vietnam, Laos, Kambodžu, Thajsko, Singapur, Indonésii, Malajsii..."
Bonus:
Můžu se zeptat (takhle začínají většinou ty nejvíc vtipný otázky)? Budete si brát sebou zbraň? "Ne. (Prokrindapána do letadla na palubu se nemůže ani s nožem.)"
Můžu se zeptat? Kolik máte našetřeno? "Ne, nemůžeš. (Už dlouho mám zákaz mluvit o penězích.)"

Oblíbené hlášky a konstatování:
Ježišišmarjá, co vás to zase napadlo.
Ještě se rádi vrátíte zpátky. (Já doufám, že i s prosíkem.)
No, to pak můžete dělat přednášky nebo vydat knihu a ještě na tom vydělat. (S naší leností? Asi ne.)
Vono vás to přejde. (Jasně. Jednou.)
Víš co se ti tam může stát?! (Nevim a vědět to nechci.)
To bude drahý. Škoda peněz.
Vzteklina. Hi, hi, hi to už nebudeš vzteklej. (Fakt vtipný, směju pokaždý.)
Už se vám to krátí. (V ten moment doopravdy nevím, jak to ten autor myslel.)
No zpátky rozvedená a nebo s pupkem. (Dá v JV Asii na rejži získat pupek?)
To bude náročný.
Nechcete si to ještě rozmyslet. (Tohle je na hraně hlášky a otázky.)¨
Víš, kdo byl ve Vietnamu? Nebudeš tomu věřit... (Kája Gott?!)
Fandím vám.
Ten fanklub existuje velkej a proto píšem blog. Videa zatím točit nechceme. Fotky budem rádi sdílet a já tu a tam přidám Míšův výborný humor. Tak snad už je vše jasný (a pro CM1 srozumitelný).